PAVASARINĖ KARPIŲ ŽVEJYBA

Pavasaris yra tas laikas, kai visa gamta atsibunda po šalto žiemos sąstingio, tad gyvenimas po vandeniu taip pat nėra išimtis. Šylant orui, vandens temperatūra taip pat po truputi pradeda kilti. Padidėjusi vandens temperatūra leidžia šaltakraujams gyvūnams, tarp jų ir karpiams, tapti šiek tiek aktyvesniems ir pradėti ieškoti daugiau maisto. Dėl didėjančio energijos poreikio, karpiai pradeda dažnai maitintis, todėl pavasarį turite daugiau galimybių pagauti didelį karpį.

Pašarai:

Renkantis pašarus ankstyvojo pavasario žvejyboms, svarbu nepadauginti grūdinių kultūrų. Žymiai geresnių rezultatų galima pasiekti pagrindinio pašaro ruošimui naudojant didesniąją dalį baltyminių kukulių. Taip yra todėl, kad pavasarį baltyminiai kukuliai, lyginant su grūdais, karpiams yra lengviau įsisavinami ir virškinami, be to yra aukštesnės maistinės vertės.
Pavasarį karpiai aktyviai ieško visaverčio maisto, kurį lengva suvirškinti ir įsisavinti.
Tinkamai paruošti tigriniai riešutai, kanapių sėklos ir kukurūzai yra puikus karpių pašaras, tačiau pavasario pradžioje karpiams šis pašaras gali būti per sunkiai įsisavinamas, todėl sėklas geriausia naudoti vėlyvo pavasario, vasaros ir rudens mėnesiais. Nesupraskite neteisingai – šutinti kukurūzai, kanapės ir tigriniai riešutai yra labai geri jaukai ir jie ištisus metus vilios į šerimvietę karpius, tačiau ankstyvo pavasario žūklėse baltyminiai kukuliai juos tiesiog nukonkuruoja.
Pavasarį karpius labiausiai vilioja ryškūs, intensyviai kvepiantys baltyminiai kukuliai, kurie, kaip taisyklė, yra „lengvesnės sudėties“ – mažiau aliejingi ir pavasarį lengviau virškinami. Karpiai šiuo metų laiku jaučiasi alkani ir yra linkę susivilioti lengvai randamu, prieinamu ir pastebimu pašaru.
Ankstyvo pavasario metu – ryškūs, kvapnūs baltyminiai kukuliai, kuriuos lengva rasti, duos geresnį rezultatą, lyginant su žuvies miltų pagrindu pagamintais baltyminiais kukuliais, taip yra todėl, kad naudojant žuvies miltų pagrindu pagamintus kuklius užtruks laiko, kol karpiai juos pažins kaip maisto šaltinį.
Įsibėgėjant sezonui, birželio mėnesio pabaigoje – liepos mėnesį nemažai karpių bus sugaunami ryškios spalvos, intensyvių kvapų baltyminiais kukuliais – tai ryškiai pastebima dažnai žvejų lankomose vietose, todėl natūralu, kad siekdami išsisukti nuo kabliuko, karpiai pradės vengti ryškios spalvos masalų ir rinksis neutralių spalvų žuvies miltų pagrindo kukulius, bei maitinsis peletėmis ir grūdinėmis kultūromis.

Jaukinimo taktika:

Ankstų pavasarį žvejybos metu reikia vengti labai gausaus jaukinimo, bus puiku jei  prieš žvejybą atliksite keletą išankstinių pašėrimų. Jei nėra galimybių to padaryti  arba žvejojama komerciniame telkinyje kur yra daug karpių – jaukinti reiktų smulkios frakcijos pašaru – smulkintais baltyminiais kukuliais, smulkesnės frakcijos peletėmis, jei yra galimybė, reiktų sumaišyti įvairių dydžių peletes, tai ypač aktualu prieš naktinį pašėrimą, nes tuomet Jūsų pašaras vilios karpius ilgesnį laiką.
Karpius puikiai vilioja prie kabliuko dedama pva kojinė – toks pateikimo būdas skatina konkurenciją tarp karpių, radęs tokį kąsnelį karpis skuba pirmas jį paimti, kad neatitektų kitiems.
Po ilgos žiemos, kai žvejų apgulties ant kranto nėra, karpių savisaugos instinktai būna susilpnėję, taip pat karpiai dar nėra visiškai aktyvūs, todėl iš pat pavasario pagaunama tiek daug didelių karpių!

Sistemėlė ir masalo pateikimo būdai pavasariui:

Kalbant apie sistemėles, pavasario žvejyboms geriausia rinktis inline tipo šviną ir trumpą pavadėlį maksimaliam sistemėlės jautrumui. Renkantis tokį sistemėlės montažą, galima riktis net iš keleto galimų masalo pateikimo būdų – su PVA kojine arba su PVA maišeliu. Abu pateikimo būdai puikūs, maišelį vertėtų rinktis tuomet, kai neturime galimybės atlikti išankstinių pašėrimų.

PVA ir maistiniai skysčiai:

Gaudant su PVA labai efektyvu naudoti maistinius skysčius. Be abejo, reiktų rinktis tuos, kurie netirpdo PVA. Renkantis maistinius skysčius pravartu atkreipti dėmesį, kad pavasarį riebalų kiekis pašare turėtų būti nedidelis, nes vandens temperatūra gali būti nepakankamai aukšta geram riebalų skaidymuisi. Gerų rezultatų duoda maistiniai skysčiai su dideliu kiekiu baltymų – pavyzdžiui Amino mix., jei vis dėlto nusprendėte pariebinti savo jauko mišinį – pavasario žvejyboms labiausiai tiks truputis hemp oil.
Kalbant apie kibimus, karpiai dar nėra labai aktyvūs, todėl „išvažiavimo“ kaip vasara gali ir nebūti, reaguoti į kibimą reikia greitai, suskubant pakirsti meškerę net ir po mažiausio svingo krustelėjimo.

Kabliuko dydis ir pavadėlio storis:

Kabliukus pavasario žvejyboms siūlytume rinktis  8-6 Nr., pavadėlius – palikti įprastus. Dažniausiai naudojami 25 lb. Skirtumo kibimui dėl pavadėlio storio per daugelį metų nepastebėjome, todėl jei nėra kliuvinių ant dugno, dažniausiai renkamės 25 lb. stiprumo pavadėlius. Verta paminėti, kad gaudant su PVA maišeliais pavadėlį verčiau rinktis minkštą, be apsauginio šarvo – pateikimo vaizdas bus natūralesnis. Jei naudojamos PVA kojinės, galima rinktis pavadėlį su šarvu. Toks pavadėlis apsaugos nuo pavadėlio susipaniojimo, ypač atliekant tolimesnius metimus.

Žūklės vietos parinkimas

Pavasario laiku karpiai klajoja ieškodami naujų maisto šaltinių, kuriuos galėtų išnaudoti, kad gautų pakankamai energijos ir maisto ateinantiems mėnesiams. Kaip rasti pavasario žūklėms tinkamiausias žvejybos vietas telkinyje parašysime visai netrukus!

You must be logged in to post a comment.
Menu